FlightRADAR
flight.jpg
TŁUMACZ
LITURGIA
GALERIA FOTO

Kartka z kalendarza
POGODA

Ogłoszenia duszpasterskie

XXVII Niedziela Zwykła

6 X 2019 r 1. Spowiedź św codziennie przed różańcem, Nowenna do MBNP w środę po wieczornej Mszy św, Biuro Parafialne czynne bezpośrednio po wieczornej Mszy św.

 2. Najbliższą niedzielę 13 X przeżywać będziemy jako kolejny Dzień Papieski. Jest to druga niedziela miesiąca, pierwsza składka w kościele przeznaczona jest na cele remontowe a druga na Fundusz Dzieła Nowego Tysiąclecia. Polecam te składki Waszej ofiarności.

  Tradycyjnie już po każdej Mszy św, Caritas naszej parafii rozprowadzać będzie papieskie kremówki, cały dochód ze sprzedaży zasili konto naszej Caritas. Cena kremówki to 4 zł – proszę o przynoszenie swoich pojemników.

 3. Od przyszłego tygodnia od wtorku po Mszy św w biurze parafialnym przyjmować będę intencje mszalne na przyszły rok, w najbliższym tygodniu tylko Msze ślubne, 18-nastki, jubileusze ślubne, wszelkie jubileusze i rocznice urodzin, zjazdy rodzinne i szkolne, pierwsze rocznice śmierci. Natomiast od środy 16 X przyjmować będę wszystkie pozostałe intencje na cały rok 2020

 4. Zapraszam wszystkich Parafian od najmłodszych do najstarszych na Nabożeństwa Różańcowe od wtorku do piątku o godz 17.30. Na poszczególne dni tygodnia zapraszam do odmawiania Różańca przy ołtarzu dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej

 5. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości odpustowej w Białej. Dziękuję za przygotowanie kaplicy, za posprzątanie, za wystrój i kwiaty, za niesienie baldachimu, sztandarów i feretronów, dziewczynkom za sypanie kwiatków i wszystkim wiernym za wspólna modlitwę.

 6. Konferencja Formacyjno - Edukacyjna dla członków Parafialnych Rad Ekonomicznych odbędzie się w sobotę 12 października o godz 10.00 w Pniewach w Klasztorze Sióstr Urszulanek. W tym samym miejscu odbędzie się spotkanie przedstawicieli Parafialnych Rad Duszpasterskich w sobotę 9 listopada o godz 14.00. Bardzo proszę o udział w konferencjach przedstawicieli naszej Rady Ekonomicznej i Duszpasterskiej

 7. Dziękuje strażakom za przycięcie suchych gałęzi na drzewie przy probostwie

 8. Dziękuję serdecznie tym osobom które posprzątały kościół i terenu wokół. Na kolejne sprzątanie zapraszam państwa: Piochacz, Smoczyk, Nowak, Mumot

 9. Prasa katolicka do nabycia u ministrantówGrzegorz Baranowski

proboszcz 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

Darowizna na cele kultu religijnego

Przekazując darowiznę na cele kultu religijnego oraz na cele określone w art. 4 ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie (Dz. U. z 2003 r., nr 96, poz. 873, z późn. zm.), można skorzystać z odliczeń od dochodu, w szczególności na podstawie art. 26, ust. 1, pkt 9 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U z 2000 r., nr 14, poz. 176, z późn. zm.) podczas składania zeznania o wysokości osiągniętego dochodu za dany rok podatkowy. Dalsze informacje na temat odliczenia znaleźć można na stronie ministerstwa finansów.
Łączna kwota odliczeń z tytułów określonych w art. 26, ust. 1, pkt 9 ustawy nie może przekroczyć w roku podatkowym kwoty stanowiącej 6% dochodu. Odliczenie stosuje się, jeżeli wysokość darowizny pieniężnej jest udokumentowana dowodem wpłaty na rachunek bankowy obdarowanego. Dowodów tych nie należy dołączać do zeznania (PIT/O), należy je jednak przechowywać do czasu upływu okresu przedawnienia zobowiązania podatkowego.
Na przekazie bankowym należy umieścić swoje dane (imię, nazwisko, adres) oraz dane parafii:
      Parafia pw Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Rosku, ul. Powstańców Wlkp 17, 64-730 Wieleń
Przelew z darowizną warto też opisać „darowizna na cele kultu religijnego”. 

Plan sprzątania w Rosku 2019

20 VII

Sikora

Liberscy

Wieczorek

Plich

27 VII

Pilawscy

Jahns

Krych

Kita

3 VIII

Dratwia

Gapscy

Opas

10 VIII

Bendkowscy

Bielawscy

Obst


17 VIII

Bierbasz

24 VIII

Kaźmierczak

Grabczak

Krych

Krzyżaniak

31 VIII

Jagła

Godawa

Jagła

Stępień

7 IX

Puśleccy

Krystek

Waśko

Stadnik

14 IX 

Winkel

Jur

Waśko

Kolasa

21 IX

Szczepski

Ranke

Życcy

Frąckowiak

28 IX

Wróbel

Kopka

Ławniczakowie

Ranke

5.10.2019

Malinowscy

Balcerzak

Rogalscy

Grysiewicz 

12.10.2019

Smoczyk

Piochacz

Nowak

Mumot

19.10.2019

Mąka

Stochaj

Błażyński

Kinowski

26.10.2019

Sikora

Molenda

Guziewicz

Plich

2 XI

Bak

Piochacz

Mądrzyk

Bukowscy

9 XI

Kowal

Nowak

Jessa

Taraśkiewicz

16 XI

Wachowiak

Baron

Nowaczyk

23 XI

Nowak

Bilscy

Kmiecik

30 XI

Kopruccy

Helak

Sobota

Dymek7 XII

Sowa

Włodarczyk

Białoskórscy

Norkowski

14 XII

Kolonista

Jur

Nawrot

Gonsior

21 XII

Graś


Kmiecik

Szczepscy


28 XII 2019

Ławniczakowie

Kinowscy

Sikora

 
  Parafia pw. św. Stanisława Biskupa w Rosku