FlightRADAR
GALERIA FOTO

Kartka z kalendarza
POGODA

Od soboty 30 maja zniesione zostają ograniczenia w ilości osób mogących uczestniczyć we Mszach Św. a także dyspensa Ks. Arcybiskupa od udziału we Mszy św.

Obowiązują maseczki zakrywające usta i nos.

Serdecznie zapraszam wszystkich Parafian i Gości na Msze św w niedziele i w tygodniu według stałego planu

XXX Niedziela Zwykła

25. 10. 2020r.

1. Informuję Parafian, że ze względu na wprowadzone obostrzenia sanitarne, ilość osób mogących uczestniczyć w czasie Mszy św. i nabożeństw wynosi: 24 osoby w Rosku i 18 osób w Białej. Siadamy tylko w wyznaczonych miejscach.

Msze św. w dniu dzisiejszym o godz.: 8.00, 9.30 w Białej, 11.00, 13.30 i 15.00.

Po każdej Mszy św. przez 15 min. będę udzielał dodatkowo Komunię św. tym, którzy będą uczestniczyć we Mszy św. w swoim domu za pośrednictwem tv czy internetu i przyjdą tylko przyjąć Komunię św. i na indywidualną modlitwę.

Płyny do dezynfekcji rąk mieszczą się: pod chórem i przy bocznym wejściu!!!

Przypominam o obowiązku używania maseczek zakrywających usta i nos i o zachowywaniu większego dystansu, szczególnie podczas Komunii św.

Od dziś na koniec każdej Mszy św. śpiewać będziemy suplikacje: Święty Boże...

2. Uwrażliwiam Drogich Parafian, że gdyby ktoś czuł się źle i był w słabszej kondycji, proszę o kontakt, ponieważ w sytuacji ewentualnego leczenia i pobytu w szpitalu nie będzie możliwości skorzystania z sakramentów św.

3. Msze św. w tygodniu o godz 18.00. Spowiedź św. codziennie pół godz. przed Mszą św.

4. Biuro parafialne czynne po każdej wieczornej Mszy św.

5. W środę Msza św. połączona z  nowenną do MBNP o godz. 18.00. Zachęcam do składania intencji (próśb i podziękowań) w skarbonie pod chórem.

6. W piątek przed wieczorną Mszą św. o godz. 18.00 koronka do Bożego Miłosierdzia w int. zmarłych parafian i zmarłych z naszych rodzin.

7. W tym tygodniu różaniec tylko o godz. 17.30!!!!

8. Przewodnik Katolicki do nabycia u ministrantów i w zakrystii.

9. Bardzo serdecznie dziękuję za dary na stół proboszczowski. Dziękuję też za kwiaty do naszego kościoła. Rezygnujemy w tym czasie ze sprzątania wg wywieszonego planu.

10. Wymienianki roczne i jednorazowe przyjmuję w zakrystii i biurze parafialnym.

11. Przypominam o regulowaniu prolongaty grobu, która na cmentarzu w Rosku i w Białej wynosi 250 zł na 10 lat od każdego miejsca.

Jest taki dobry zwyczaj, nie wspomnę już o prawnych aspektach, że planując postawienie nowego nagrobka na naszych cmentarzach, zwracamy się do miejscowego proboszcza, aby uzgodnić treść napisów i wymiary pomnika i czynimy to przed wykonaniem nagrobka. Będę tego oczekiwał od wszystkich.

12. Przed nami Uroczystość Wszystkich św. 1 listopada, inna niż zazwyczaj. W tym dniu wspominamy wszystkich Świętych i Błogosławionych - a więc Kościół triumfujący. Na ten moment, bo jeszcze wszystko może ulec zmianie,  planuję Msze św.: 8.00, 9.15, 11.00 w Białej - Msza św. przed wejściem do kościoła, 14.00 - cmentarz w Rosku i 16.00. Zarówno w Białej jak i w Rosku na cmentarzu, proszę ze względu na przepisy sanitarne, aby przy grobach znalazły się maks. 2 osoby - "reprezentanci" rodzin, a pozostali członkowie pomodlili się w innym momencie. Nie będzie w tym roku procesji na cmentarzach, a groby poświęcę w innym terminie.

W bieżącym roku, w obecnej sytuacji związanej z pandemią, przez cały listopad (a nie tylko w oktawie Wszystkich Świętych) będzie można uzyskać odpust zupełny dla wiernych zmarłych i z całą gorliwością o tym darze pamiętajmy!!!

Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, na przykład ze względu na ograniczenia nałożone przez właściwe władze na czas pandemii, aby zapobiec gromadzeniu się wielu wiernych w miejscach świętych, będą mogli uzyskać odpust zupełny pod warunkiem, że duchowo dołączą do wszystkich pozostałych wiernych, wykluczą wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mają zamiar jak najszybciej spełnić trzy zwyczajowe warunki (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencji Ojca Świętego), przed obrazem Pana Jezusa lub Najświętszej Maryi Panny, odmówią pobożnie modlitwy za zmarłych, na przykład jutrznię i nieszpory brewiarzowego oficjum za zmarłych, Różaniec, Koronkę do Bożego Miłosierdzia, inne modlitwy za zmarłych najdroższych wiernym, albo podejmą medytacyjną lekturę jednego z fragmentów Ewangelii zaproponowanej w liturgii za zmarłych, albo wypełnią uczynki miłosierdzia poprzez ofiarowanie Bogu cierpień i niedogodności swego życia.

13. W poniedziałek 2 listopada przypadnie Dzień Zaduszny. Przewidywane Msze św. w tym dniu: 9.00, 11.00, 16.00 w Białej i 18.00. W tym dniu zapraszam na  godz. 11.00 tych, którzy w tym roku stracili swoich bliskich, a ci zmarli byli naszymi Parafianami - dokładnie 8 osób. Chcemy ich wspomnieć i za nich ofiarować Komunię św.

14. Różaniec z wymieniankami od 2 listopada o godz. 17.30. Za zmarłych z rocznych wymienianek zaczniemy się modlić od niedzieli 8 listopada.

15. Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom życzę dobrego tygodnia, zdrowia i pomyślności na wszystkie sprawy, które przed nami. Pamiętajmy też nawiedzając groby naszych bliskich zmarłych, aby bezpiecznie poruszać się po drogach, żeby każdy mógł szczęśliwie dotrzeć do celu i wrócić potem do swojego domu. Szczęść Boże!

Wasz Proboszcz

x. Jakub Turek