FlightRADAR

Kartka z kalendarza
POGODA

Modlitwa do św. Józefa

O, święty Józefie, którego opieka przed tronem Boga jest tak wspaniała, mocna i natychmiastowa, powierzam Ci wszystkie moje sprawy i pragnienia.O, święty Józefie, pomóż mi przez Twoje potężne wstawiennictwo i wyproś mi u Twojego Boskiego Syna wszelkie duchowe błogosławieństwa, żebym – poddany Twojej niebiańskiej mocy – mógł złożyć moje dziękczynienie i hołd najbardziej kochającemu ze wszystkich ojców.O, święty Józefie, nigdy nie zmęczę się kontemplowaniem Ciebie. A w Twoich ramionach zasypia Jezus. Nie ośmielę się zbliżyć do Ciebie, kiedy On spoczywa na Twoim sercu. Uściskaj Go mocno w moim imieniu, ucałuj Jego drogocenną głowę i poproś Go, by odwzajemnił ten pocałunek, kiedy będę wydawał moje ostatnie tchnienie. Święty Józefie, patronie odchodzących dusz, módl się za mnie. Amen.

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

13 czerwca 2021r.

1. Przeżywamy dziś XI Niedzielę zwykłą.  Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary złożone dziś w czasie niedzieli gospodarcze, przeznaczone na remont kruchty kościoła.

2. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy codziennie po wieczornej Mszy św. w łączności z koronką pokoju.

3.  W środę nowenna do MB Nieust. Pomocy o godz. 18.00.

4. W czwartek adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17.00 do wieczornej Mszy św. W tym czasie okazja do spowiedzi św.

5. Zbiórka dla ministrantów w środę po wieczornej Mszy św.

6. Za tydzień zbiórka ofiar do puszek na KUL, WT w Poznaniu i szkoły katolickie.

7. Bardzo serdecznie dziękuję za pomoc w przygotowaniu Uroczystości Bożego Ciała, oktawy Bożego Ciała i Uroczystości Najśw. Serca Pana Jezusa. Dziękuję Paniom i Panom noszącym sztandary, feretrony, baldachim, dzieciom komunijnym, dziewczynkom sypiącym kwiatki, scholi, ministrantom, strażakom. Dziękuję wszystkim przygotowującym ołtarze, dekoracje i kopułę. P. Krzysiowi za przygotowanie nagłośnienia i p. Maciejowi organiście. Dziękuję p. Małgosi za troskę o kwiaty i obrusy. Wszystkim którzy przyczynili się do pięknego duchowo przeżycia tego czasu składam serdeczne Bóg zapłać.

Przy tej okazji raz jeszcze dziękuję p. Tomkowi Helakowi i wszystkim dobrodziejom za ufundowanie nowego nagłośnienia i dalszej części ogrodzenia na cmentarzu. Kwota zebrana to 8300 zł. Bóg zapłać. Dziękuję też za pomoc w przygotowaniu podziękowania dla dzieci i ufundowane krawężniki.

8. Biskupi zgromadzeni na 389. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w Kalwarii Zebrzydowskiej zdecydowali, że 20 czerwca 2021 r. dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej oraz w święta nakazane zostaną zniesione jednocześnie we wszystkich diecezjach, w których do tej pory obowiązywały w związku z pandemią Covid-19.

9. Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom życzę na ten tydzień wiele dobra, zdrowia i pięknej pogody. Szczęść Boże!

Wasz Proboszcz

x. Jakub Turek