FlightRADAR

Kartka z kalendarza
POGODA

Modlitwa do św. Józefa

O, święty Józefie, którego opieka przed tronem Boga jest tak wspaniała, mocna i natychmiastowa, powierzam Ci wszystkie moje sprawy i pragnienia.O, święty Józefie, pomóż mi przez Twoje potężne wstawiennictwo i wyproś mi u Twojego Boskiego Syna wszelkie duchowe błogosławieństwa, żebym – poddany Twojej niebiańskiej mocy – mógł złożyć moje dziękczynienie i hołd najbardziej kochającemu ze wszystkich ojców.O, święty Józefie, nigdy nie zmęczę się kontemplowaniem Ciebie. A w Twoich ramionach zasypia Jezus. Nie ośmielę się zbliżyć do Ciebie, kiedy On spoczywa na Twoim sercu. Uściskaj Go mocno w moim imieniu, ucałuj Jego drogocenną głowę i poproś Go, by odwzajemnił ten pocałunek, kiedy będę wydawał moje ostatnie tchnienie. Święty Józefie, patronie odchodzących dusz, módl się za mnie. Amen.

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

11 kwietnia 2021r.

1. Przeżywamy dziś NIEDZIELĘ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO. Po Mszy św. o godz. 11.30 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Dziękuję za wszystkie ofiary składane dziś w czasie niedzieli gospodarczej.

Informuję, że z racji zaostrzonych przepisów sanitarnych w nabożeństwach liturgicznych w kościele w Rosku może uczestniczyć tylko 10 osób, a w Białej 6. Proszę o ich przestrzeganie.

2.  W środę nowenna do MB Nieust. Pomocy o godz. 18.00. W tym dniu przeżywamy Święto Chrztu Polski.

3. W czwartek adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17.00 do wieczornej Mszy św., zakończona litanią do św. Józefa. W tym czasie możliwość skorzystania z sakr. pojednania.

4. W piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 18.00

5. Spotkanie komunijne on-line na Teamsie dla dzieci klas III z Roska w czwartek o godz. 15.00 – chłopcy, o godz. 15.50 - dziewczynki. Spotkanie komunijne dla dzieci z Białej w piątek o godz. 16.00 w kościele. Proszę przynieść książeczki.

6. Za tydzień przypada Niedziela Biblijna, która rozpoczyna w Kościele Tydzień Biblijny. Pół godz. przed każdą Mszą św. czytać będziemy fragmenty Pisma św.

7. Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom życzę wiele zdrowia i owocnych natchnień Ducha św. Szczęść Boże!

Wasz Proboszcz

x. Jakub Turek