FlightRADAR

POGODA

XXXIII Niedziela Zwykła

17 XI 2019 r

1. W tym tygodniu Msze św od wtorku do piątku o godz 17.00. W ważnych sprawach proszę się zgłaszać do ks Proboszcza z Gulcza. W najbliższą niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – ostatnia niedziela roku liturgicznego

2. Serdecznie dziękuje za składane dzisiaj ofiary na pomoc Kościołowi w potrzebie. Bóg zapłać za składane w minionym tygodniu ofiary na cele remontowe i utrzymanie naszego Arcybiskupiego Seminarium Duchownego. Wszystkim ofiarodawcom składam serdeczne podziękowanie

3. W poniedziałek 18 i 25 listopada w kinie w Czarnkowie obejrzeć można film NIEPLANOWANE, seanse o godz 17.30 i 20.00. Wszystkim polecam, warto!

4. Dziękuję serdecznie tym rodzinom, które posprzątały kościół i terenu wokół. Na kolejne sprzątanie zapraszam państwa: Nowak, Baron, Bilscy i Kmiecik

5. Przewodnik Katolicki do nabycia u ministrantów przed kościołem

Grzegorz Baranowski

Darowizna na cele kultu religijnego

Przekazując darowiznę na cele kultu religijnego oraz na cele określone w art. 4 ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie (Dz. U. z 2003 r., nr 96, poz. 873, z późn. zm.), można skorzystać z odliczeń od dochodu, w szczególności na podstawie art. 26, ust. 1, pkt 9 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U z 2000 r., nr 14, poz. 176, z późn. zm.) podczas składania zeznania o wysokości osiągniętego dochodu za dany rok podatkowy. Dalsze informacje na temat odliczenia znaleźć można na stronie ministerstwa finansów.
Łączna kwota odliczeń z tytułów określonych w art. 26, ust. 1, pkt 9 ustawy nie może przekroczyć w roku podatkowym kwoty stanowiącej 6% dochodu. Odliczenie stosuje się, jeżeli wysokość darowizny pieniężnej jest udokumentowana dowodem wpłaty na rachunek bankowy obdarowanego. Dowodów tych nie należy dołączać do zeznania (PIT/O), należy je jednak przechowywać do czasu upływu okresu przedawnienia zobowiązania podatkowego.
Na przekazie bankowym należy umieścić swoje dane (imię, nazwisko, adres) oraz dane parafii:
      Parafia pw Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Rosku, ul. Powstańców Wlkp 17, 64-730 Wieleń
Przelew z darowizną warto też opisać „darowizna na cele kultu religijnego”.

Plan sprzątania w Rosku 2019

20 VII