FlightRADAR

POGODA

7 NW – Wniebowstąpienie Pańskie

24 V 2020 r

1. Dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Za tydzień Uroczystość Zesłania Ducha Świetego.

Serdecznie dziękują za wspólna modlitwę o dobrą pogodę, urodzaje, za pracujących na roli oraz za głodujących, dziękuje także Parafianom za opiekę nad krzyżem i figurami, które są wizytówką naszej parafii.

2. Nabożeństwa majowe o godz 18.00 a po nich Msza św. Spowiedź codziennie 20 min przed Mszą św. Pamiętajmy, że do 7 czerwca trwa czas spowiedzi i Komunii wielkanocnej. Zapraszam szczególnie wszystkich Parafian, którzy nie wywiązali się jeszcze z tego podstawowego obowiązku od którego nie ma dyspensy.

Biuro parafialne czynne tylko w ważnych sprawach po Mszy wieczornej. W środę Nowenna do MBNP w łączności na nabożeństwem majowym. O godz 20.30 Różaniec w intencji ustania epidemii. Przypominam o obowiązku używania maseczek zakrywających usta i nos

3. We wtorek Dzień Matki – pamiętajmy w naszych modlitwach o Tych którym zawdzięczamy tak wiele jeśli nie wszystko, by zmarłe Pan obdarzył łaską życia w niebie a żyjącym pośród nas szczerze i hojnie błogosławił

4. Bardzo dziękuję za wszelką życzliwość i troskę o naszą Parafię. „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary na utrzymanie kościoła i probostwa przekazywane, czy to na konto parafialne, czy składane w kościele na tacę i do skarbony, za daninę diecezjalną i parafialną ( złożyło dotychczas 105 rodzin ). Dziękuję 5 rodzinom za wpłaty na remonty dachów.

Trwają dalsze prace remontowe na probostwie – po krótkiej przerwie w połowie czerwca rozpoczniemy wymianę dachówki na dachu kościoła parafialnego. Te prace polecam Waszej szczerej modlitwie i wsparciu.

Grzegorz Baranowski

Uroczystości Pierwszej Komunii Świętej

1. Do Wielkanocy odwołane są wszystkie spotkania z dziećmi komunijnymi i ich rodzicami. Przyjmujemy zasadę, że jeżeli szkoły pozostają zamknięte i dzieci mają pozostawać w domach, nie organizujemy dla nich także żadnych zajęć w parafii (w tym pierwszych spowiedzi).

2. Po Wielkanocy:

1. Wariant I: Jeżeli stan epidemii nie zostanie odwołany i dzieci nie wrócą do szkół, należy odwołać wszystkie I Komunie Święte do czasu ustania epidemii.

2. Wariant II: Jeżeli po Wielkanocy dzieci wrócą do szkół i stan epidemii zostanie odwołany, decyzję o przyjęciu I Komunii Świętej należy pozostawić rodzicom w porozumieniu z księdzem proboszczem. Każdy przypadek należy rozpatrzyć indywidualnie, nie może decydować głosowanie lub wola większości.

3. Gdyby rodzice zdecydowali się na I Komunię Świętą swojego dziecka w pierwotnym (zwykle majowym) terminie, należy uczynić to z zachowaniem najwyższych środków ostrożności, w małych grupach lub nawet pojedynczo, niekoniecznie w niedzielę.

4. Gdyby rodzice nie zdecydowali się na I Komunię Świętą swojego dziecka w pierwotnym terminie, należy im to umożliwić w terminie późniejszym, kiedy sami uznają, że zagrożenie dla ich dzieci minęło.

5. Duszpasterzy zachęcam, by byli w stałym kontakcie (jeśli nie osobistym, to telefonicznym lub mailowym) z rodzinami dzieci komunijnych i wsłuchiwali się w ich potrzeby.

Parafia pw. św. Stanisława Biskupa w Rosku