FlightRADAR

Kartka z kalendarza
POGODA

Ogłoszenia duszpasterskie Uroczystość Najświętszej Trójcy 16 VI2019 r

W tym tygodniu w czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św w Rosku o godz 8.00 i 10.00 z procesją do 4 ołtarzy. W Białej z procesją o godz 14.00. Bardzo proszę o zbudowanie ołtarzy i przystrojenie domów nie tylko na trasie procesji, wywieszenie flag. Zapraszam dziewczynki do sypania kwiatków - próba w środę o godz 17.00, zapraszam dzieci I Komunijne, ich rodziców do niesienia feretronów i sztandarów, młodzież w strojach regionalnych, oraz straż do asysty i zabezpieczenia trasy procesji.

W poniedziałek, środę i piątek Msze o godz 18.00. Nie będzie mszy we wtorek. W środę dodatkowa Msza o godz 8.00 na zakończenie roku szkolnego.

W oktawie Bożego Ciała po Mszach wieczornych procesja dookoła kościoła. Bardzo proszę do asysty w poszczególne dni tygodnia mieszkańców: piątek - ul. Studniowa i Podgórna

sobota - ul. Jarzębinowa, Kwiatowa i Tęczowa

niedziela - Kolonia, Wybudowanie, Droga do Gulcza

poniedziałek - ul. Cmentarna

wtorek - ul. Dworcowa

środa - ul. Powst Wlkp.

czwartek - ul. Mężykowska, Polna

piątek - rodzice dzieci I Komunijnych

W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień Ojca, zachęcam do szczególnej modlitwy za ojców, by żywym Pan Błogosławił a zmarłych obdarzył wieczną radością

Serdecznie dziękuję za złożone w minioną niedzielę ofiary na cele remontowe. Wszystkim ofiarodawcom składam serdeczne Bóg zapłać

Dziękuję za posprzątanie kościoła i terenu wokół, na następne zapraszam państwa: Waśko, Górzni, Papaj

Przed kościołem do nabycia Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny.

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Mariana Ratajczaka z Kolonii. Dobry Jezu....

Grzegorz Baranowski

Parafialna Pielgrzymka

Lubawka – Karlove Vary – Praga

1- 4 sierpnia 2019

1-dzień - przejazd do Lubawki, po drodze podziemia Arado w Kamiennej Górze

Arado umocnienia z czasów drugiej wojny światowej "podziemne laboratorium Hitlera" http://projektarado.pl

2-dzień - Skalne Miasto Adrspach, Krzeszów Bazylika Mniejsza Domki Tkaczy w Chełmsku Śląskim

Skalne Miasto piękne formy skał piaskowcowych, rezerwat który zwiedza się przez prawie 4 godziny w tym rejs łódką po skalnym jeziorku. Domki Tkaczy - zespół domków tkaczy lnu z 1707 roku, Krzeszów - Bazylika Mniejsza

3-dzień - Karlove Vary - zwiedzanie miasta i przejazd na nocleg do Pragi

Zwiedzamy zabytkowy rynek i uzdrowisko do około 16:00, później przejazd do Pragi na obiadokolacje na statku i nocleg

4-dzień - Praga do godzin wieczornych, wyjazd w drogę powrotną

Strachovskie tarasy widokowe, Hrad (1,2,3 dziedziniec) Katedra (przedsionek), Mala Strana, Jezulatko, Most Karola, Stare miasto z Orlojem, Nove Miasto.

Cena 800 zł. W cenie zawarte: Ubezpieczenie, wstępy, śniadania 2, 3, 4 dnia, obiadokolacje 1, 2, 3 dnia, rejs łodzią i statkiem. Noclegi w Polsce w Hotelu Lubavia, pok 2-3-4 osobowe, WiFi, w Pradze hotel klasy turystycznej

W cenie nie zawarte opłaty za świetny humor i wymarzoną pogodę oraz wydatki własne w polskich złotówkach i czeskich koronach, które szybko znikają

Darowizna na cele kultu religijnego

Przekazując darowiznę na cele kultu religijnego oraz na cele określone w art. 4 ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie (Dz. U. z 2003 r., nr 96, poz. 873, z późn. zm.), można skorzystać z odliczeń od dochodu, w szczególności na podstawie art. 26, ust. 1, pkt 9 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U z 2000 r., nr 14, poz. 176, z późn. zm.) podczas składania zeznania o wysokości osiągniętego dochodu za dany rok podatkowy. Dalsze informacje na temat odliczenia znaleźć można na stronie ministerstwa finansów.
Łączna kwota odliczeń z tytułów określonych w art. 26, ust. 1, pkt 9 ustawy nie może przekroczyć w roku podatkowym kwoty stanowiącej 6% dochodu. Odliczenie stosuje się, jeżeli wysokość darowizny pieniężnej jest udokumentowana dowodem wpłaty na rachunek bankowy obdarowanego. Dowodów tych nie należy dołączać do zeznania (PIT/O), należy je jednak przechowywać do czasu upływu okresu przedawnienia zobowiązania podatkowego.
Na przekazie bankowym należy umieścić swoje dane (imię, nazwisko, adres) oraz dane parafii:
      Parafia pw Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Rosku, ul. Powstańców Wlkp 17, 64-730 Wieleń
Przelew z darowizną warto też opisać „darowizna na cele kultu religijnego”.

Plan sprzątania w Rosku 2018/2019

23 VI 2018