FlightRADAR

POGODA

XX Niedziela Zwykła

18 VIII 2019 r

1. Msze św w tym tygodniu o godz 18.00. Spowiedź św przed Mszą św.Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po wieczornej Mszy św. Prośby i podziękowania można składać do skarbony przy wejściu do kościoła pod chórem.

2. Serdecznie dziękuję za składane w minioną niedzielę ofiary na cele remontowe. Wszystkim ofiarodawcom składam serdeczne Bóg zapłać. Na stronie internetowej naszej parafii www.parafiarosko.ploraz w gablotach znajdują się numery kont na które można wpłacać ofiary, które można odliczyć od podatku. Dzisiaj po wszystkich Mszach składka do puszek na KUL, WT UAM i szkoły katolickie . Polecam tę składkę Waszej ofiarności.

3. Dziękuję serdecznie za posprzątanie kościoła, na następne zapraszam państwa: Kaźmierczak, Grabczak, Krych, Krzyżaniak

4. W kinie w Czarnkowie 19 i 20 sierpnia o godz 18.00 i 20.00 można oglądać film pt „Tajemnica Ojca Pio”, najnowsze biograficzne dzieło o tym wielkim świętym. Gorąco zachęcam do wybrania się do kina na ten właśnie film.

5. Przewodnik Katolicki do nabycia przed kościołem

Grzegorz Baranowski

Darowizna na cele kultu religijnego

Przekazując darowiznę na cele kultu religijnego oraz na cele określone w art. 4 ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie (Dz. U. z 2003 r., nr 96, poz. 873, z późn. zm.), można skorzystać z odliczeń od dochodu, w szczególności na podstawie art. 26, ust. 1, pkt 9 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U z 2000 r., nr 14, poz. 176, z późn. zm.) podczas składania zeznania o wysokości osiągniętego dochodu za dany rok podatkowy. Dalsze informacje na temat odliczenia znaleźć można na stronie ministerstwa finansów.
Łączna kwota odliczeń z tytułów określonych w art. 26, ust. 1, pkt 9 ustawy nie może przekroczyć w roku podatkowym kwoty stanowiącej 6% dochodu. Odliczenie stosuje się, jeżeli wysokość darowizny pieniężnej jest udokumentowana dowodem wpłaty na rachunek bankowy obdarowanego. Dowodów tych nie należy dołączać do zeznania (PIT/O), należy je jednak przechowywać do czasu upływu okresu przedawnienia zobowiązania podatkowego.
Na przekazie bankowym należy umieścić swoje dane (imię, nazwisko, adres) oraz dane parafii:
      Parafia pw Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Rosku, ul. Powstańców Wlkp 17, 64-730 Wieleń
Przelew z darowizną warto też opisać „darowizna na cele kultu religijnego”.

Plan sprzątania w Rosku 2019

20 VII